VELKÝ VÝBĚR KURZŮ

U nás si vybere každý. 

PORT DE BRAS

Jak vypadá lekce PortDeBras? Lekce trvá obyčejně 60 minut. Tančí se na příjemnou, často i relaxační hudbu. Využívají se styly jako ethnic ambients nebo chillout. Hudba udržuje tempo a atmosféru lekce. Na začátku hodiny čeká nováčky seznámení s myšlenkou programu a následuje pravidelné protažení. Ukazují se základní pohyby rukou a přidávají se k nim i nohy. Některé prvky jsou převzaté i z baletu. Při hlavní části se nacvičuje choreografie, dostatečně složitá, aby ji nepohrdl sportovec s taneční průpravou, ale přitom jednoduchá, aby ji zvládl i začátečník a byla lehce zapamatovatelná. Po celou dobu cvičení je třeba mít zpevněné tělo. Zabrat dostanou především paže. Tančí se i v balančních polohách, které dají zabrat mnoha svalovým skupinám najednou. I při nich je ale nutné udržet ramena a paže ve správné pozici. Celá hodina běží v příjemném tempu, cvičenec se většinou drží v aerobním pásu, takže bez problému spaluje i tuky. Závěr hodiny je věnován klasickému protažení, kromě toho tu ale cvičence čeká posilování břišních svalů a pánevního dna.

 

Při PortDeBras nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Stačí pohodlné oblečení – volnější oblečení, klidně i triko s dlouhým rukávem pro ladnější pohyb paží. Cvičí se naboso, v ponožkách nebo baletních piškotkách. Oceníte také láhev vody a ručník.

 

 

LADIES BACHATA, SALSA ...

 
Během kurzu Bachaty se naučíte základní principy,sadu základních korků a figur. Často se  zařazuje výuka Bachaty jako doplňkový tanec v kurzech Salsy.  Naučíte se základní principy tohoto tance: rytmus a navazování figur.Jde o styl, který vychází z původní staré bachaty a vytváří jednoduchý základní krok do strany či vzad zakončený poklepem nohy či pohybem boků.Na základě pronikání jiných hudebních stylů do bachaty se používají v tanci také prvky ze salsy, tanga, zouku nebo raggaetonu.
Salsa je párový tanec, lze ho však tančit i jednotlivě, tančit spolu mohou ale i dvě ženy. Tančí se buď na místě (kubánská salsa) nebo v rovině (LA salsa, případně salsa linea).Původně kubánská salsa se vyvinula z několika tanečních žánrů, jako jsou např. son, danzon, mambo, guajira a dalších. 
 

ORIENTÁLNÍ TANEC

Dle dávných tradic se břišní tanec tančí naboso, jen tak je možný kontakt s matkou zemí. Tanec je charakteristický plynulými a především smyslnými pohyby, které jsou střídány rytmickým potřásáním boků a paží. Většina pohybů vychází ze středu těla, kdy pevnou osu tvoří páteř, kolem které krouží pánev i hruď. Orientální tanec je ideální pro formování ženského těla s důrazem na břišní svaly, paže a hrudník. Např. u pohybu zvaného „shimmy“ tanečnice vibrují pánví nebo hrudí a zapojují a ovládají pouze jednotlivé svaly tak, aby tanec vypadal ladně a nenuceně. Tanec je charakteristický především svými smyslnými pohyby, které střídá potřásaní paží, hrudníku či boků.
 

TRAMPOLÍNKY

Trampolínky mají za cíl zvýšit fyzickou zdatnost, sílu, rychlost, odolnost, vitalitu. Používají se také jako příjemný a zábavný způsob ke snížení tělesné hmotnosti. Poskytují relaxaci, uvolnění, rekondici a čas k odpočinku od práce a stresu. Slouží též jako prevence proti onemocnění, jako každý sport.

Zhubnout - většina dnešních lidí má problémy s udržením optimální hmotnosti. Ideální podíl tuku na tělesné hmotnosti (zhruba 10 - 25%) má vedle estetického hlediska důležitější část, a to zdravotní.  Kdo chce dělat něco pro to, aby tomu tak v jeho případě nebylo, mohl se lépe hýbat, vypadat, být zdravý a cítit se dobře, jsouTrampolínky tou nejlepší příležitostí, jak toho dosáhnout.                                                                                                                                                                       Při pravidelném provozování Trampolínek (2 - 4x týdně) jsou výsledky nejen viditelné, ale i měřitelné a to v relativně krátkém časovém horizontu (4 - 6 týdnů). Je to také proto, že při 50 minutách cvičení na Trampolínkách spálíte 550 - 650 kcal, což je zhruba 2krát více než spálíte při běžném tréninku. Při tom šetříte svoje klouby - vyhýbáte se nárazům na tvrdý povrch. 

 

ZUMBA

ZUMBA® je dynamický ZÁBAVNÝ fitness program, který v sobě spojuje prvky aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců. ZUMBA® je založena na principu intervalového kardio tréninku, kde se střídá svižná část s pomalejší a v této kombinaci dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování CELÉHO těla (nejvíce v oblasti trupu, budete tedy mít štíhlý pas a pevné bříško). Cvičí se na úžasnou veselou motivující hudbu, která Vám sama hýbe tělem !!! Nemusíte se bát, že byste během lekce nestíhali!

 

BAILA,BAILA .... ( ZUMBA-ILA )

 
Tato taneční hodina je podobná ZUMBĚ, jen v ní uslyšíte a protančíte více písniček v latinsko americkém stylu. Více salsy více chacha-cha ...